Mathematics
Mathematics, 24.01.2023 16:10, dantwanlarosa85

Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on the costs listed below? Labor costs (management & workers) = $11,000
Insurance = $400
Rent = $1300
Utilities = $300
Average cost of ingredients/packaging for each sub = $1.32

answer
Answers: 2
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 16:30, hanjonez
Me because some of question i don’t understand
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:00, tylerwayneparks
Solving systems of linear equations: tables represent two linear functions in a systemöwhat is the solution to this system? 0 (10)0 (1.6)0 18,26)0 18-22)
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:30, Nicoleycannolii
You are designing a rectangular pet pen for your new baby puppy. you have 30 feet of fencing you would like the fencing to be 6 1/3 feet longer than the width
Answers: 1
image
Mathematics, 22.06.2019 00:30, haily13
Can someone me immediately, this is due by midnight! if you can't see the question, i'll text it to you. show the steps you took to get your answer.
Answers: 2
Do you know the correct answer?
Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 07.12.2020 07:40